Běhej lesy Bílá

Běhej lesy Bílá 2019🏃⛰️👍10. 08.
Vloni jsem objevila kouzlo trailového závodu Běhej lesy Bílá díky parťačce Kačce. Proč troškařit, vybrala jsem hned delší 19 km trasu. Byl to skvělý zážitek. Tak jsme si řekly, že z toho uděláme tradici. A abychom měly srovnání, zvolily jsme si letos trasu kratší 11 km 👍.

Byla to skvělá volba, jelikož jsme obě nemohly ze zdravotních důvodů běhat více jak měsíc a počasí bylo neúprosné. Sluníčko na nás svítilo o 106 😊 Pocitová teplota byla tak 50 stupňů a vlhkost byla taky slušná. Chvílemi to vypadalo na déšť, který by fakt bodl, ale spadly max 2 kapky ☹ A taky otravných vos bylo obrovské množství. Díky kamarádovi Radovanovi jsme se vyhnuly první taškařici – ten den byla na cestě obrovská a nekonečná kolona před Bílou, ve které uvízl on. Vyrazil z Ostravy v 10 hodin a dorazil 12,50 hod. My jsme vyrážely v 11,30 a vyhlídkovou trasou přes Rožnov jsem ho o 5 minut na příjezdu trumfly.
Start na Bílé je netradiční – intervalový. Je potřeba vyvézt všechny závodníky na horní stanici lanovky. A že jich nebylo málo.

Start pro 19 km byl oficiálně ve 14 hodin, ale díky již zmiňované koloně, ještě v průběhu startu závodu na 11 km (začal v 14,20 hodin), dojížděli závodníci na delší trasu, takže klobouk dolů před organizátory. Situaci zvládli na výbornou. Závod byl beznadějně dlouho před startem vyprodán, takže natěšených závodníků bylo na startu habaděj. S Kačkou jsme si řekly, že běžíme na pohodu a kochacím tempem. Vždyť běháme hlavně pro radost a jak říká Peťa Pastorová: „Když běžím, tak žiju.“. Peťa je mým velkým vzorem a hlavně díky ní jsem si běh zamilovala. Už je ze mne takový malý závisláček. A Kačka je parťačka jak má být – má pro mě pochopení a můžu se na ni vždy spolehnout.
Počasí nám nic nedarovalo, trasa byla nádherná. Můžu říct, že ta kratší trasa mne zaujala více. Krásná příroda, minimum asfaltu, trocha blátíčka, krásné seběhy, kopečky, úžasná podpora na trati od místních – fandili a zpívali z plných plic. Na závodě jsme potkaly také pár kamarádů a kamarádek, kteří jsou podobnými, ne – li většími nadšenci pro běhání než my 2 😊 Takové setkání je vždy velmi příjemné a zmírní tu příjemnou nervozitu, která mne každý závod provází.

Sem tam jsem si musely vzájemně připomenout, že běžíme na pohodu a kocháme se, ale mise byla splněna. Kačka sice tvrdí, že se celou trasu trápila – nemohla dýchat, ale až na malé okamžiky to nebylo moc poznat. Já jsem šla vyzkoušet, co udělá mé tělo po delší pauze především kvůli patní ostruze. Nakonec ostruha v pohodě. Táhlo mne koleno, které se ozývalo hlavně při sebězích.

Přežily jsme obě 2 😊 a moc se těšíme na další ročník 😊 Jen mi není jasné, pro kterou trasu se příští rok rozhodneme. Asi si hodíme korunou 😊.

Běhu ZDAR 😊 Všechny běžce zdraví 2 potřeštěné běhny Hana a Kačka 😊.