Běh osvobození Ostravy

Před 74 roky osvobodila Ostravu Rudá armáda. Zda nám to přineslo svobodu, to ponechám na úsudku každého z nás. Přineslo to také možnost vzniku závodu, který letos oslavil již své 40-leté výročí. Ve středu to však vypadalo, že 8. května 2019 běží Ostravu osvobodit Maratón klub Seitl Ostrava. Nejenže naši obsadili přední příčky mezi muži i ženami celkově, ale také v kategoriích se to při konečném vyhlášení na stupních vítězů hemžilo členy našeho oddílu.

O vítězi mezi muži bylo jasné již na startu a favorita zužovaly více než soupeři obavy, zda na trati někde nezabloudí. Obavy byly z části naplněny, ale ani pár desítek metrů navíc neohrozily bezpečné vítězství našeho Petra Murase, navíc doběhl v traťovém rekordu 49:02 min. Druhé místo v závěrečném souboji dalších našich dvou členů získal „mimozemšťan“ Marek Škapa 50:43 a na třetí příčku tak odsunul Ondřeje Dominika 50:50 min.

Mezi ženami zvítězila naše mladá „hvězdička“ Jana Coufalová 57:16 a připsala si tak cenný skalp pražským zlatým hattrickem ověnčené Petry Pastorové 57:35 min. Nadvládu MK Seitl narušila až třetí Iva Zbořilová (BK SaK Ložiska Karviná) 58:09 min. Nutno dodat, že i Iva v minulosti běhala za náš oddíl 🙂 .

Do cíle na stadion Arrows v Ostravě Porubě doběhli ještě další neméně úspěšní reprezentanti našeho oddílu: Petr Škrabánek 54:29 a 2. místo v kategorii, Tomáš Lipina 59:56, Iva Sýkorová 1:00:23 a 3. místo v kategorii, Magdaléna Drastichová 1:05:14, Pavel Pivko 1:05:24 a 3. místo v kategorii, Alfons Vytisk 1:07:17 a 1. místo v kategorii, Radek Luksza 1:07:50, Jiří Hrbáč 1:08:05, Radka Miturová 1:09:04 a 3. místo v kategorii, Vladimír Skalka 1:18:04, Martina Metzová 1:20:28 a Václav Procházka 1:23:21 a 3. místo v kategorii.