Večerní běh Bruntálem

Podzimní sychravé počasí si pro účastníky připravil Večerní běh Bruntálem v sobotu 5. 10. 2024. Podle zaplnění náměstí to asi některé běžce odradilo. I tak se na start závodu postavilo přes 100 dětí různých věkových kategorií na tratích délkou přizpůsobených věku. Dospělých dorazilo 36, z toho 16 běželo 5 km a 20 10 km závod. Kondičního běhu se zúčastnilo 12 běžců.

Trať hlavního závodu vedla okolo náměstí v Bruntále. 3 okruhy čekaly běžce 5 km závodu a 6 okruhů běžce 10 km závodu. Malé kopečky, kterými trať vedla, uměly dát zabrat a běžci je v nohách pocítili hlavně ve finálním kole, když se snažili o pěkný finiš do cíle. Vítr a lehký déšť také moc nepomáhal, ale my běžci nejsme z cukru, takže jsme to zvládli.

Na startovní listině se objevila jména známých běžců z Moravskoslezského kraje, takže se dalo předem dobře tipovat kdo se umístí na stupních vítězů.

Celkově na 1. místě 10 km trasy doběhl Tomáš Blaha v čase 00:32:44. Na 5km trase zvítězila Petra Pastorová 0:17:06, která se se svým časem umístila i na 1. příčce v kategorii.

Z našich se umístili 3. v kategorii Dan Šindelek 0:36:45, 3. v kategorii Josef Smola 26:08:48, 4. v kategorii Jana Kilarová 23:44:54 a Irena Skřipcová 26:09:15 3. v kategorii.

Díky organizátorům za pěkně uspořádány závod a za mě musím říct, že už jsem se dlouho nesetkala s tak pěknými veřejnými toaletami, které mají v Bruntále u náměstí a při závodě je mohli běžci použít zdarma jako část zázemí.