Dobratický běh

Třetí ročník Dobratického běhu byl veden v country stylu. Nejen děti se mohly povozit na poníkovi respektive na velkém koni a v čase před vyhlášením výsledků proběhlo taneční vystoupení, kde se mohli v části programu zapojit také účastníci závodu.

Start hlavního běhu na 8,8 km a lidového běhu na 3,1 km byl v 10:45 hodin. 130 vytrvalců vyběhlo na hlavní trať a té kratší se zúčastnilo 41 závodníků. Já jsem si ve startovním poli nevšiml žádného kovboje, ale dorazili borci, kteří byli rychlí jako kůň. A není se čemu divit, protože pořadatelé vypsali pro první tři muže a ženy v celkovém pořadí docela zajímavé prize money.

Hned od startu šli do vedení dva hlavní favoriti závodu Markové Chrascina a Causidis, oba běžící za Salomon. A první jmenovaný nenechal nikoho na pochybách, aby naplnil papírové předpoklady největšího favorita a vyhrál v novém traťovém rekordu 27:52 minut. Druhý Marek Causidis, který obhajoval loňské prvenství, doběhl v čase 28:43 minut. Třetí příčku vybojoval i s handicapem pozdějšího odstartování veterán Tomáš Bláha z AK Asics Kroměříž, když za vítězem zaostal o 1 minutu a 37 sekund.

Mezi ženami také nebylo na pochybách, která z nich se ukáže v cíli jako první. Místní rodačka hájící barvy našeho oddílu Petra Pastorová doběhla taktéž v traťovém rekordu 33:25 minut. Druhá za ní doběhla Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná 35:23 a třetí místo udržela Anežka Skokanová z Prahy v čase 36:19 minut.

Naši byli v závodě vidět a sbírali úspěchy ve věkových kategoriích: Marek Škapa 32:22 a 1. místo v kategorii, Dan Šindelek 33:44 a 2. místo v kategorii, Ondřej Dominik 33:08 a 3. místo v kategorii, Petr Škrabánek 35:08 a 1. místo v kategorii, Miloslav Nosek 37:19, Kateřina Řehová 42:33, Alfonz Vytisk 44:09 a 1. místo v kategorii, Jana Kilarová 44:11 a 2. místo v kategorii, Radim Václavík 45:17, Josef Smola 47:26 a 2. místo v kategorii.

Lidový běh ovládli Hubert Šváb z Frýdku-Místku za 11:25 a a Aneta Kolodějová z CC Beskydy výkonem 13:15 minut.